Szczupła sylwetka ma wiele zalet. Nic więc dziwnego, że marzy o niej każdy, niezależnie od wieku i płci. Niektórzy rodzą się szczupli i tacy są przez całe życie, zwykle mają na to wpływ ich uwarunkowania genetyczne, z kolei na niektórych pozytywnie wpływa prowadzenie zdrowego trybu życia. Obecnie coraz więcej osób jest świadomych tego co je, czym się odżywia i jak niektóre produkty niekorzystnie wpływają na ich zdrowie a nawet na życie. Zdrowie ma się tylko jedno a jeśli dzięki jedzeniu można o nie dbać, to tym bardziej warto się zainteresować co może nam dać zdrowe odżywianie się i prowadzenie zdrowego trybu życia.

Profesjonalna pomoc

Większość osób stosuje diety, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Jednak diety nie tylko temu służą. Ich zadaniem bardzo często jest też zmiana nawyków żywieniowych, wyeliminowanie z diety substancji tuczących i mocno obciążających organizm. Ich zadaniem często jest też detoks organizmu, oczyszczenie go z toksyn, które niekorzystnie wpływają na samopoczucie i wygląd, w tym na wygląd cery, włosów i paznokci a także skóry. Nie zawsze można sobie samemu poradzić z odchudzaniem, trudno jest dobrać odpowiednie produkty a najtrudniej dobrać do siebie odpowiednią dietę. Dlatego chcąc zmienić swoje życie na lepsze, zmienić swoje nawyki żywieniowe, warto się udać do profesjonalnego dietetyka. To osoba, która ma odpowiednie wykształcenie a także doświadczenie w pomaganiu ludziom w odchudzaniu się i zmianie nawyków żywieniowych. Dietetyka można znaleźć w każdym mieście, co ciekawe dietetycy świadczą też swoje usługi przez Internet. Jest to spore ułatwienie dla osób, które nie mają możliwości wychodzenia z domu, na przykład osoby niepełnosprawne, młode matki, które muszą się opiekować swoimi dziećmi, osoby starsze. Pomoc dietetyka jest nieoceniona i warta swojej ceny, dzięki niej można sporo schudnąć, o wiele więcej niż gdyby się samemu próbowało schudnąć na własną rękę.

Jak wygląda wizyta u dietetyka?

Dietetyk to specjalista od żywienia. Zna się doskonale na różnych rodzajach diety, może zaproponować swoim klientom różne jej odmiany. Ma wgląd do indeksów glikemicznych, dzięki którym wie ile węglowodanów, białek i tłuszczy jest w poszczególnych produktach spożywczych. To właśnie w oparciu o indeks glikemiczny, można stworzyć jadłospis na cały tydzień a nawet na cały miesiąc. Bardzo ważną zasadą jest by stosować się do zaleceń dietetyka, jeść tylko to, co znajduje się w jadłospisie przez niego przygotowanym. Na pierwszej wizycie u dietetyka, dietetyk robi wywiad ze swoim klientem. Musi poznać jak wygląda jego zwykły dzień, ile czasu spędza w pracy, ile na wypoczynku, musi się też dowiedzieć czy uprawia on jakiś sport, czy dużo się rusza w ciągu dnia, czy wręcz przeciwnie. Potem wykona pomiar różnych części ciała, zmierzy obwody brzucha, talii, ud, klatki piersiowej, następnie zbada też poziom tłuszczu w organizmie. Na pewno dietetyk zapyta też o wiek swojego klienta, o status rodzinny, to właśnie w oparciu o te wszystkie informacje stworzy on dla niego odpowiedni jadłospis. Korzystanie z usług dietetyka warto połączyć z korzystaniem z usług trenera personalnego. Ta osoba z kolei pomoże w umięśnieniu ciała, w jego wyrzeźbieniu. Bardzo ważne jest by zdrową i zbilansowaną dietę, połączyć z aktywnością fizyczną. Nie koniecznie musi ona polegać na wizytach w siłowni, równie dobrze można ćwiczyć w domowym zaciszu. Można też jeździć na rowerze, uprawiać jogging, nordic walking, sporty zimowe, to wszystko bardzo korzystnie wpłynie na wygląd zewnętrzny a także na zdrowie, bo ruch to samo zdrowie. Jeśli połączy się go z dietą, wtedy można osiągnąć naprawdę spektakularne efekty odchudzania.

Jak może wyglądać przykładowy jadłospis od dietetyka?

To jak będzie wyglądał przykładowy jadłospis przygotowany przez profesjonalnego dietetyka, zależy tylko i wyłącznie od rodzaju zastosowanej diety. Diety są bardzo różne i różne są ich cele. Dlatego to dietetyk wybiera odpowiednią dietę dla swojego klienta a klient powinien się do niej zastosować zgodnie z sugestiami. Możemy wyróżnić wiele różnych diet, są diety niskowęglowodanowe, diety białkowe, diety tłuszczowe, diety wegetariańskie. Niektórzy mają tylko kilka zbędnych kilogramów, inne zaś cierpią na nadwagę a nawet na otyłość. W takich wypadkach trzeba zastosować dosyć radykalną dietę a dopiero po jej zakończeniu wprowadzić klienta w zmianę nawyków żywieniowych i w zdrowe odżywianie. Zwykle już po krótkim czasie można zauważyć widoczne efekty odwiedzania dietetyka, pierwsze efekty pojawią się już po miesiącu. Zwykle dietetyka odwiedza się właśnie raz na miesiąc, na każdej wizycie będzie on sprawdzał wagę klienta, robił mu pomiary, sprawdzał procent tkanki tłuszczowej w organizmie. Dzięki temu i dietetyk i klient, będą się mogli przekonać czy dana dieta przynosi efekty. Jeśli tak się nie będzie działo, wtedy trzeba albo zmienić dietę na inną, albo trzeba się bardziej radykalnie stosować do zaleceń diety. Jeśli po kilku wizytach u dietetyka nie widać żadnych efektów, to zwykle jest to wina osoby, która jest na diecie. To znaczy, że nie stosuje się ona do jej zaleceń i przez to nie traci zbędnych kilogramów. Bardzo ważne jest więc by ściśle się do niej stosować, jeśli chce się by wizyty u dietetyka się opłacały.

Dietetyk ma doskonałe przygotowanie do tego, by pomagać ludziom żyć w zdrowiu i utrzymać szczupłą i wysportowaną sylwetkę. Na pewno opłaca się zainwestować w jego usługi, bo taka inwestycja szybko się zwróci w postaci szczupłej sylwetki i lepszego samopoczucia. Dzięki utracie kilku czy kilkunastu kilogramów, można też odzyskać pewność siebie, stać się osobą bardziej towarzyską, zyska więc na tym każda jedna sfera życia.