O szczupłej i zadbanej sylwetce marzy praktycznie każdy. Niestety w dzisiejszych czasach nie zawsze mamy czas na prowadzenie dużej aktywności fizycznej i pilnowania swojego jedzenia, by było zdrowe i pełnowartościowe. A to zdecydowanie duży błąd, należy zawsze starać się zdrowo odżywiać i się dużo ruszać. Jeśli jednak ktoś szuka szybkiego rozwiązania na nadmierne kilogramy i nadwagę, może zastosować jedną z popularnych diet, która gwarantuje szybką utratę kilogramów, dając spektakularne efekty.

Najpopularniejsza dieta na świecie

Jest kilka ciekawych propozycji diet, z których korzystają ludzie na całym świecie. Można jednak z czystym sumieniem stwierdzić, że jedną z wyjątkowych propozycji pod tym kątem, jest dieta kopenhaska. To dieta należąca do przykładów diety bardzo radykalnej i restrykcyjnej. Dieta ta trwa zaledwie 13 dni, wydaje się, że to nie wiele ale jeśli weźmie się pod uwagę jej założenia i jedzenie jakie można w ciągu jej trwania spożywać, to jest to jedna z najtrudniejszych diet jakie powstały. Z drugiej strony trzeba stwierdzić, że dieta ta daje niesamowite efekty i to już w zaledwie 13 dni, żadna inna dieta nie może takich efektów zagwarantować. Dlatego też ta akurat dieta jest tak popularna i wiele osób decyduje się jej spróbować. Dieta kopenhaska jest przeznaczona dla osób, które borykają się z dużą nadwagą i zależy im by szybko pozbyć się zbędnych kilogramów, które przeszkadzają im w normalnym funkcjonowaniu. Jest to też dieta, która dzięki swoim szybkim efektom, jest przeznaczona dla osób, które przygotowują się do jakiegoś ważnego wydarzenia w swoim życiu, na przykład do ślubu, okrągłych urodzin, spotkania klasowego, odbioru dyplomu itp. Dzięki takiej diecie można szybko uzyskać wymarzoną sylwetkę w krótkim czasie i wszystkich zachwycić swoim nowych wyglądem.

Na czym polega dieta kopenhaska?

Dieta kopenhaska nie jest zbyt skomplikowaną dietą, jednak trzeba się ściśle stosować do stworzonego na jej cele jadłospisu. Jeśli zastosujemy się do wszystkich zasad tej diety, w 13 dni możemy stracić nawet 10 kg, jest to więc bardzo dużo i efekt będzie zauważalny. Trzeba pamiętać o tym, że dieta ta jest bardzo wymagająca, trzeba się ściśle do niej stosować, by uzyskać oczekiwane efekty. Jest kilka surowo zabronionych produktów, których pod żadnych pozorem nie wolno spożywać w czasie stosowania tej diety. Do nich należą: alkohol, słone przekąski, słodycze oraz produkty zbożowe. W przypadku diety kopenhaskiej, je się trzy posiłki dziennie. Nie jest więc to dieta należąca do tych zdrowych i zalecanych, ale jeśli chce się szybko schudnąć, to z nią można efekty odchudzania szybko zauważyć. Posiłki są niewielkie, czasem nawet znikome, a sama dieta jest dosyć monotonna. Takiej diety nie można stosować częściej niż raz na dwa lata, świadczy to o tym, że dieta ta dosyć ostro ingeruje w organizm i może go wyniszczać. Jednak stosowana raz na dwa lata, nie będzie powodować wielkich szkód. Bardzo ważną kwestią w przypadku tej diety, to także restrykcyjne stosowanie się do godzin posiłków, nie można ich zmieniać, co dziennie powinny to być te same godziny.

Przykładowy jadłospis diety kopenhaskiej

Każdy kto chce spróbować diety kopenhaskiej i szybko pozbyć się zbędnych kilogramów, koniecznie powinien zorganizować sobie przykładowy jadłospis na cały okres trwania tej diety. Jadłospis można sobie ściągnąć z Internetu, można się też w tym celu udać do dietetyka. W przykładowym jadłospisie śniadanie składa się zwykle tylko z czarnej, parzonej kawy z kostką cukru. Co kilka dni można do tego dodać suchą, niczym nie posmarowaną grzankę. Następnym posiłek jakim jest obiad, powinien się składać z jajek albo z porcji gotowanego mięsa. Z kolei kolacja wygląda tak samo jak obiad, tyle, że jeśli na obiad jadło się jajko to na kolację je się mięso i na odwrót, w przypadku tej diety jest to jedyna zmiana w ciągu dnia jaka może mieć miejsce. Śniadanie powinno się spożywać pomiędzy 8.00 a 9.00 rano, obiad pomiędzy 12.00 a 14.00, zaś kolację nie później niż o godzinie 18.00. Jak więc widać dieta ta jest bardzo radykalna i ścisła, nie dopuszcza żadnych dodatkowych produktów niż te wymienione powyżej. Jak można zauważyć w diecie tej nie ma żadnych warzyw ani owoców, które są źródłem witamin, dlatego po zastosowaniu diety kopenhaskiej można u siebie zauważyć nie tylko ogólne osłabienie organizmu ale także problemy z cerą, włosami i paznokciami. W tej diecie nie ma też żadnych produktów zbożowych, z wyłączeniem pełnoziarnistej grzanki, którą można zjeść raz na jakiś czas. Przy tej diecie nie można pod żadnych pozorem podjadać, bo wtedy całą dietę będzie trzeba zacząć od nowa. A można to zrobić dopiero po przerwie trzech miesięcy, nie opłaca się więc nagle przerywać diety i próbować jej od nowa.

Dieta kopenhaska ma wiele pozytywnych opinii ale i negatywnych. Ludzie cenią ją za to, że dzięki niej w krótkim czasie można stracić wiele zbędnych kilogramów i poprawić swój wygląd zewnętrzny. Jednak dieta ta na pewno nie jest zdrowa dla organizmu, nie wpływa korzystnie na samopoczucie, wręcz przeciwnie, można w czasie jej trwania popaść w depresję i odczuwać zniechęcenie. A to dlatego, że człowiek w czasie jej trwania odczuwa nieustanny głód a to wywołuje u niego smutek, żal, złość a nawet agresję. Jak więc można zauważyć, dieta kopenhaska jest trudną dietą i nie każdy w niej wytrwa do końca, mimo, że trwa tylko 13 dni. To dieta dla osób dobrze zorganizowanych, wytrwałych, uparcie dążących do wyznaczonego sobie celu. Jest to raczej dieta dla osób młodych, które mają silne i zdrowe organizmy, organizm osób starszych, mógłby zostać zbyt mocno obciążony w czasie jej trwania, nie powinni więc oni takiej diety. w ogóle zaczynać.