Ludzie mają różne potrzeby i oczekiwania, różnie też wygląda ich dzień. Obecnie wiele ludzi prowadzi bardzo zapracowany tryb życia, niestety wiążą się z tym różne niedogodności. Spędzając całe dnie w pracy ma się mało czasu na życie rodzinne i towarzyskie. A z tym wiąże się także niemożność przygotowywania dla siebie posiłków. Taki tryb życia jest bardzo niezdrowy, jedzenie gotowych posiłków, podgrzewanych w kuchence mikrofalowej do najzdrowszych nie należy. Można się przy tym nabawić niestrawności a nawet różnych chorób. Jedzenie szybko, tego co jest pod ręką nie jest dobrym rozwiązaniem dla nikogo. Na szczęście powstał pomysł diety pudełkowej, która jest właśnie propozycją dla osób bardzo zabieganych, prowadzących aktywny tryb życia i nie mających czasu na gotowanie.

Co to jest dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa to inaczej dieta kateringowa, bo posiłki są przygotowywane przez firmę kateringową i dostarczane w konkretne miejsce wyznaczone przez klienta. Dieta pudełkowa polega na tym, że zamawia się posiłki na cały dzień, czyli zwykle są to trzy posiłki w ciągu dnia. Dieta ta wywodzi się od tego, w jakiej postaci są te posiłki dostarczane, a mianowicie są one dostarczane w pudełkach. Można sobie zamówić trzy posiłki na cały dzień ale może to też być tylko jeden posiłek na przykład obiad albo śniadanie, w zależności od tego jakie godziny spędza się w pracy. Dieta pudełkowa jest rozwiązaniem problemu przygotowania posiłku, gdy nie ma się na to czasu, tymczasem korzystając z takiej oferty zyskuje się pełnowartościowe, zbilansowane posiłki, które zaspokoją apetyt i dostarczą składników odżywczych organizmowi. Inną nazwą tej diety jest dieta kubełkowa, ale najczęściej stosuje się określenie dieta pudełkowa. Bardzo ważną zasadą korzystania z tej diety, jest wcześniejsza wizyta u dietetyka. Dietetyk określi jaki rodzaj diety pudełkowej będzie dla nas właściwy a więc określi nasze dzienne zapotrzebowanie na węglowodany, białka i tłuszcze. Dopiero potem można wydać zlecenie firmie kateringowej na konkretny rodzaj menu.

Czy dieta pudełkowa jest kosztowna?

Wiele osób, które zastanawiają się nad rozpoczęciem diety pudełkowej, zastanawia się czy jest to w ogóle opłacalne. Pod uwagę w tym wypadku należy wziąć kilka kwestii. Przede wszystkim to jaki rodzaj diety chce się stosować. Od tego też zależy koszt poszczególnych produktów potrzebnych do przygotowania danego dania. Trzeba więc wziąć pod uwagę to, ile by się wydało przygotowując samemu te posiłki w domu i dopiero wtedy porównać je z ofertą cenową firmy kateringowej. Poza tym trzeba pamiętać o tym, że przygotowanie posiłków na cały dzień wymaga poświęcenia temu wiele czasu i energii, trzeba też mieć umiejętności do gotowania a takie umiejętności nie każdy posiada. Dlatego z pewnością jeśli prowadzi się zapracowany tryb życia, wiele godzin dziennie spędza się na pełnieniu różnych obowiązków, dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w dietę pudełkową. Koszt takiego dziennego kateringu, to kwoty w granicach 50-100zł i cena ta zawiera pięć dietetycznych posiłków na cały dzień. Cena ta wcale nie jest więc wygórowana, wszystko jednak zależy od rodzaju diety jaką się chce stosować.

Dieta pudełkowa własnymi siłami

Mimo, że głównym przeznaczeniem diety pudełkowej jest zapewnienie stałego i zdrowego wyżywienia dla osób, które nie mają czasu na gotowanie, to dieta ta ma też za zadanie utratę zbędnych kilogramów, zresztą jak każda dieta. Dlatego też dietę pudełkową można sobie samemu przygotowywać. Taka dieta jest polecana osobom dobrze zorganizowanym, które cenią sobie porządek i ład. Dietę tę przygotowuje się z jednodniowym wyprzedzeniem, najlepiej wieczorem można sobie przygotować pięć posiłków na następny dzień. Każdy posiłek powinien się znaleźć w innym pudełku, pudełka można sobie dodatkowo opisać. Najpierw jednak trzeba podjąć decyzję jaką dietę chce się stosować, ile kilogramów chce się stracić i na czym nam najbardziej zależy przy odchudzaniu. Po określeniu celu, należy się zaopatrzyć w pudełka na cały dzień, tak by można było do nich pakować posiłki na cały dzień i zabierać je ze sobą do pracy, szkoły, na siłownię czy do przyjaciół. Dieta pudełkowa jest też ciekawym rozwiązaniem na wyjazdach wakacyjnych, dzięki niej można zaoszczędzić na drogim jedzeniu w restauracjach i jeść skromnie i dietetycznie ale ze smakiem, to co się lubi. Taka dieta nie jest trudna w zorganizowaniu, warto jednak pamiętać o tym, że dieta tego typu wymaga konsekwencji. Jeśli zapomnimy sobie przygotować posiłki na następny dzień, wtedy nie będziemy mieli już czasu na przygotowanie czegoś innego i wtedy złamiemy dietę sięgając po produkty, których tak naprawdę nie powinniśmy spożywać na diecie.

Jak można zauważyć, dieta pudełkowa czy dieta kubełkowa jak kto woli, jest dietą bardzo interesującą. To dieta dla ludzi zorganizowanych, zabieganych i zapracowanych, którzy nie lubią tracić czasu na gotowanie i długotrwałe przebywanie w kuchni. Dzięki takiej diecie można sporo zaoszczędzić a to także jest jej sporą zaletą. Ważne jest to, by będąc na takiej diecie nie podjadać i ściśle stosować się do jedzenia porcji, które ma się przygotowane w pudełku. Dieta pudełkowa jest teraz bardzo modna i popularna, mnóstwo osób z niej korzysta, szczególnie osoby pracujące w dużych korporacjach, często z takiej diety korzystają. Dieta pudełkowa to także styl życia a nie tylko sposób na pozbycie się kilogramów. Kto raz spróbuje takiej diety, z pewnością zostanie z nią na dłużej. Dieta ta nie ma żadnych ograniczeń czasowych, co jest jej niewątpliwą zaletą. Firmy kateringowe oferujące tego typu dania pudełkowe, można znależć w każdym mieście, ich reklamy są w Internecie i nie tylko.