Każdy z nas chce być zdrowy i silny, mieć wiele energii do życia, czuć się dobrze w swoim ciele. Ale jeśli mamy kilka nadprogramowych kilogramów, a nawet nieco więcej niż trochę, wtedy pojawiają się różne problemy. Przede wszystkim każdemu trudno jest zaakceptować swój wygląd, jeśli nie wygląda się zbyt dobrze. Nie zawsze też nasze otoczenie dobrze reaguje na naszą nadwagę. W związku z tym pojawiają się różne stany lękowe, niska samoocena, a nawet depresja w ciężkich przypadkach. Nadwaga to także problemy z doborem ubrań i problemy zdrowotne, te z kolei powinny niepokoić najbardziej.

Dieta sposobem na zmianę życia

W życiu każdej osoby borykającej się z nadwagą, pojawia się taki moment kiedy mówi sobie dość. To moment w którym postanawia się przejść na dietę. Do wyboru jest mnóstwo diet, bo na całym świecie, co rusz wymyślane są nowe diety, których zadaniem jest walka z nadwagą i otyłością a także zmiana nawyków żywieniowych. Każda dieta powinna być wstępem do zmiany stylu życia, do zdrowszego odżywiania się. Bo utrata kilogramów w szybkim czasie to nie wszystko, trzeba jeszcze utrzymać tą wagę a to już takie łatwe nie jest. Ale jeśli zacznie się zdrowo żyć, żyć aktywnie i pełną piersią, wtedy na pewno będzie się zadowolonym ze swojego życia i w pełni sił witalnych. Dieta jest sposobem na zmianę życia, musi to być jednak zdecydowanie dieta dopasowana do naszego codziennego dnia, do stylu życia jaki się prowadzi, do pracy, do kontaktów towarzyskich a także do stanu zdrowia. W przypadku chorowania na choroby przewlekłe, odradza się stosowanie jakiejkolwiek diety a już w szczególności diety bardzo radykalnej, która mogła by mocno obciążyć organizm.

Picie koktajlów sposobem na odchudzanie

Dieta wcale nie musi być trudna ani nie smaczna. Równie dobrze można jeść ze smakiem i przy tym tracić zbędne kilogramy. Wystarczy sięgać po odpowiednie produkty. Niezwykle popularna stała się obecnie dieta koktajlowa, dieta, której jak sama nazwa wskazuje opiera się o picie koktajlów. Wszystkie koktajle są zdrowe, ale zwykle pije się je w formie deseru. W przypadku tej diety, koktajle zastępują normalne posiłki. Dietę tę stosuje się dwóch tygodni. W tym czasie pije się tylko i wyłącznie koktajle warzywne, przygotowane zgodnie z zaleceniami dietetyka. Do tego trzeba się zaopatrzyć w blender do rozdrabniania warzyw. Dieta koktajlowa, jest typową dietą oczyszczającą. Ma ona pomóc pozbyć się z organizmu toksyn i szkodliwych substancji. Dieta ta jest więc dietą odtruwającą, W czasie jej stosowania należy się ściśle do niej dostosować i przestrzegać jej zaleceń. Koktajle warzywne mogą być przyrządzone z przeróżnych warzyw, ale najczęściej wyróżnia się koktajle buraczane, marchwiowe i pomidorowe. Koktajle mogą być pełnowartościowym posiłkiem, albo jego uzupełnieniem. Najczęściej stosuje się zasadę by pić je bezpośrednio przed każdym posiłkiem w ciągu dnia, należy jednak pamiętać o tym, że koktajle te są bardzo sycące i reszta posiłku nie powinna być zbyt obfita.

Co można jeść na diecie koktajlowej?

Dieta koktajlowa jest dosyć określona, nie jest więc trudna do zastosowania, ale i tak warto się polecić dietetyka w jej kwestii. Będąc na diecie koktajlowej można spokojnie jeść drób, jajka, mleko, ryż, kasze jogurty, produkty pełnoziarniste, warzywa i owoce. Z kolei pod żadnym pozorem w czasie stosowania tej diety nie wolno jeść czerwonego mięsa, tłustych wędlin, słodyczy, ryb wędzonych, gotowych posiłków, a także szkodliwych tłuszczy trans. Jeśli chodzi o napoje, to można pić kawę i herbatę w ciągu dnia, chociaż nie powinno się jej pić więcej niż dwie filiżanki dziennie, poza tym powinno się pić dużo wody niegazowanej. Powinno się unikać picia alkoholu i to w każdej postaci, słodkich drinków, piwa, wina. Dietę należy rozpocząć od wypicia w pierwszym dniu koktajlu buraczanego, powinno się go pić co drugi dzień. Z kolei na przemian powinno się pić koktajl marchwiowy albo pomidorowy. Po dwóch tygodniach takiej diety, można zauważyć widoczne zmiany w swoim ciele. Przede wszystkim zmniejszą się obwody w pasie, w biodrach, w udach, poza tym będzie można też zauważyć poprawę wyglądu skóry na twarzy i na całym ciele. Również włosy i paznokcie zyskają na takiej diecie. Na pewno poprawie ulegnie także samopoczucie, człowiek będzie odczuwał więcej energii, będzie miał więcej siły. To z kolei wpłynie na nastrój w pozytywny sposób.

Dieta koktajlowa jest jedną z ciekawszych diet, która dodatkowo nie jest wcale radykalna ani wymagająca. Przygotowanie koktajli nie jest czasochłonne, nie jest też męczące, koktajle składają się z zaledwie kilku produktów, które są tanie i łatwe w zakupie. Koktajl przygotowuje się rano albo w nocy, przygotowuje się jeden napój, który dzieli się później na kilka porcji, które wypija się w ciągu całego dnia do każdego posiłku albo zamiast niego. Osoby zabiegane, które mają mało czasu na gotowanie, powinny przygotowywać te koktajle sobie w nocy, zanim pójdą spać, tak by rano były one już gotowe. Taką dietę można sobie powtarzać do kilka miesięcy, dzięki temu można uzyskać całkiem ciekawe efekty w odchudzaniu. Dieta ta jest przeznaczona dla każdego, ale to głównie kobiety z niej korzystają, bo i one czerpią z niej więcej korzyści, zwłaszcza tych związanych z ich wyglądem zewnętrznym. Utrata kilogramów poprawi nastrój każdej kobiecie, wyszczuplona sylwetka, lżejsza postawa, mniejszy rozmiar ubrań, o tym wszystkim marzy każda kobieta. Jeśli do tego zyska piękne, zdrowe włosy, paznokcie, gładką i zdrowo wyglądającą cerę i gładką skórę na ciele, to wtedy na pewno będzie przeszczęśliwa. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej kobiet decyduje się na zastosowanie u siebie tej mało wymagającej diety.