Ciężko byłoby odszukać osobę, której nie zależy na atrakcyjnym wyglądzie zewnętrznym. Atrakcyjny wygląd zewnętrzny to bowiem znacznie większa pewność siebie, a co za tym idzie również powodzenie u płci przeciwnej. Aby móc się jednak cieszyć piękną sylwetką, zadbaną cerą i lśniącymi włosami, w naszej codziennej diecie nie może zabraknąć pewnych składników. Co warto jeść na diecie upiększającej i jak sprawić, aby nasza skóra i włosy wyglądały lepiej? Na pewno trzeba jeść dużo owoców oraz warzyw. Warto zadbać także o odpowiednią podaż płynów. Niestety, z konwencjonalnymi słodkościami będziemy musieli najprawdopodobniej się pożegnać.

Czego unikać na diecie upiększającej?

Będąc na tak zwanej diecie dla urody, zwanej również dietą upiększającą, koniecznie musimy unikać wysoko przetworzonej żywności. Przeważnie posiada ona wysoki indeks glikemiczny, przez co po jej spożyciu cukier w naszej krwi gwałtownie wzrasta. Co więcej, spożywanie żywności wysokiego przetworzenia w żadnym stopniu nie przyczynia się również do lepszego funkcjonowania naszego organizmu jako całości. Nie będziemy mogli więc liczyć na pozbawioną niedoskonałości skórę, gładkie i lśniące włosy, a także długie i silne paznokcie. Każdy, komu bliska jest dbałość o zdrowie i urodę, musi wykluczyć ze swojego jadłospisu chipsy, paluszki, a także słone krakersy. Słone przekąski odwadniają nasz organizm, a także zwiększają znacząco ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych takich jak na przykład choroby krążenia czy cukrzyca typu drugiego. Nie sposób nie wspomnieć o tym jak niezmiernie istotne jest również unikanie produktów bogatych w cukier, zwłaszcza ten rafinowany. Z całą pewnością nie służą one naszej sylwetce. Mogą powodować wypryski skórne, które będą pozostawiały uporczywe blizny i przebarwienia. Na pewno powinniśmy zrezygnować z rurek z bitą śmietaną, pulchnych ciasteczek z białej mąki, a także z wysoko przetworzonych batonów i czekolad. Jedyną czekoladą, na jaką możemy sobie pozwolić jest czekolada gorzka. Posiada ona bowiem pewne substancje, które mają niezwykle pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Na pewno jednak nikt z nas nie powinien jadać wyżej wspomnianego rodzaju czekolady w nieograniczonych ilościach. Z całą jednak pewnością można zjeść jednorazowo kostkę lub dwie, najlepiej na deser po obiedzie. Bez wątpienia należy wystrzegać się również kolorowych wód smakowych, często gazowanych. Zamiast nich popijamy napary ziołowe i wodę niegazowaną.

Jakie produkty zjadać, aby nasza uroda rozkiwtła?

Każdy, komu zależy na pięknym wyglądzie zewnętrznym powinien zwracać uwagę na kaloryczność posiłków. Oczywiście nie należy liczyć kalorii i strasznie się tym denerwować. Liczmy je na spokojnie i nie bójmy się wykroczyć czasami poza nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Nic się nie stanie, jeżeli czasami zjemy również mniej niż potrzebujemy. Wszystko należy bowiem robić zgodnie z zasadami zdrowego rozsądku. Na zdrowej, przyjaznej urodzie diecie, nie powinno unikać się warzyw. Z całą pewnością należałoby również zainteresować się owocami, choć one powinny być spożywane nieco rzadziej, bo około dwóch razy w ciągu każdego dnia. Nie ulega wątpliwości, że szczególnie pomocne w dbałości o urodę będą owoce i warzywa bogate w beta-karoten. Najprościej rzecz ujmując, powinniśmy jadać spore ilości warzyw i owoców o pomarańczowej barwie, takich jak chociażby dynia hokkaido czy mango. Na pewno na uwagę zasługiwały będą również owoce i warzywa zasobne w wodę, takie jak ogórek oraz arbuz czy melon. Wspomniane owoce i warzywa zatroszczą się również o to, aby oczyścić nasz organizm z nagromadzonych w nim toksyn. Dzięki temu uporczywa pomarańczowa skórka, zwana także cellulitem ma szansę zostać znacząco zredukowana. Nie sposób nie wspomnieć również o pozytywnych właściwościach pomidorów. Regularne spożywanie tych warzyw jest w stanie poprawić jędrność naszej skóry. Na pewno nie sposób odmówić im także pozytywnego wpływu na nasz układ trawienny i hormonalny. Jeżeli chcemy jednak zadbać o naszą urodę kompleksowo, koniecznie sięgajmy po ekologiczne owoce i warzywa.

O czym jeszcze pamiętać dbając o urodę?

Jeżeli jesteśmy na diecie, która ma sprzyjać naszej urodzie, koniecznie musimy zatroszczyć się o to, aby znalazło się w niej dużo owoców oraz warzyw, co zresztą zostało wspomniane już powyżej. Nie sposób nie zauważyć, że powinniśmy również dbać o prawidłowe nawodnienie naszego organizmu. W tym celu należałoby popijać w ciągu dnia niegazowaną wodę mineralną. Na pewno na uwagę zasługują również świeżo wyciskane soki. Nie warto jednak korzystać z sokowirówek, które zabijają większość właściwości soków. Na pewno dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w wyciskarkę wolnoobrotową, po to, aby móc się cieszyć wspaniałym smakiem, aromatem oraz właściwościami soków. Pomocne w walce o urodę mogą być także ziołowe napary, które oczyszczają nasz organizm z nagromadzonych w nim toksyn. Na pewno na uwagę zasługuje pokrzywa. Oprócz silnych walorów oczyszczających, nie sposób odmówić jej również działania antyoksydacyjnego. Pokrzywę, najlepiej w połączeniu ze wzmacniającym skrzypem powinny być osoby, które borykają się z nadmiernym wypadaniem włosów. Na pewno nie powinny jej jednak pić osoby, które mają problem z przewlekłym niedoborem i przyswajalnością witamin z grupy B. Koniecznie trzeba mieć na uwadze również dobroczynne właściwości melisy czy rumianku lekarskiego. Melisa oraz rumianek to zioła, które mają szansę zadziałać silnie uspokajająco i kojąco. Dzięki temu będą one wspaniale koiły zszargane nerwy. Jak zaś powszechnie wiadomo, złość piękności szkodzi. Należy mieć na uwadze to, że na efekty diety urodowej należy poczekać odpowiednio długi czas. Kiedy nasz organizm będzie w dobrej kondycji, poprawi się również wygląd naszych włosów, skóry i paznokci.